تاریخ انتشار:1395/11/17 - 07:25 | کد خبر : 2156

نامه‌ای به حضرت والا!

علیرضا فرخنده‌کیش با سلام خدمت حضرت والا احتراما به استحضار می‌رساند، گروهی از دانش‌آموزان كلاس سوم دبستان فرزانه به مدیریت هنری معلم هنر و پرورشی با طراحی آنیتاو همكاری مونس، زهرا و انوشه، طرحی اولیه پوستر سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد سینمایی كشور را به پیوست تقدیم حضور می‌نمایند. به جنابعالی این اطمینان […]

علیرضا فرخنده‌کیش
با سلام
خدمت حضرت والا
احتراما به استحضار می‌رساند، گروهی از دانش‌آموزان كلاس سوم دبستان فرزانه به مدیریت هنری معلم هنر و پرورشی با طراحی آنیتاو همكاری مونس، زهرا و انوشه، طرحی اولیه پوستر سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد سینمایی كشور را به پیوست تقدیم حضور می‌نمایند.
به جنابعالی این اطمینان داده می‌شود كه برای این پوستر، تمامی جوانب حق مالكیت آن رعایت شده و دعوایی بر سر مالكیت آن نخواهد بود.
بنا به تعریفات از خود طراح پوستر و ایده‌پرداز آن این طرح بر مبنای ژست معلم هنر در سر كلاس شكل گرفته است، بر مبنای عكسی از اینترنت و از كلاكت به‌عنوان نماد زیرپوستی سینما در آن استفاده شده است تا همگان بدانند و آگاه باشند این پوستر مربوط به یك جشنواره سینمایی ست.
از دیگر نكات تاكید شده توسط آنیتا برای این پوستر می‌توان به حالت بای بای (خداحافظی) شخص حاضر در پوستر اشاره كرد. البته آنیتا توضیحی بر حضور جوجه زرد رنگ ماشینی بر شانه شخصیت حاضر ارائه ننموده است و امید است همانند آثار ماندگار هنرمند ایتالیایی، داوینچی، سال‌های آتی راز آن برملا شود.
لازم به ذكر است نقاشی حاضر در پوستر كاملا اورجینال و اورژینال بوده و با مداد رنگی استدلر اصل كه از پول تو جیبی طراح تهیه شده، كشیده شده است.
امید است تا پوستر مورد پسند حضرت والا قرار گرفته و اندكی به دوستان خارج از حلقه اعتماد شود.
هم‌چنین گروه مذكورآمادگی خود را در دوره قحط الرجال جهت برگزاری هر گونه مراسم افتتاحیه، اختتامیه، عروسی و غیره اعلام می‌دارد.
با سپاس بی‌كران از زحمات شما
معلم پرورشی مدرسه
و اما چند نكته نسبتا جدی:
١- احترام ویژه‌ای برای استاد علی حاتمی قائلیم و اگر مطلبی بیان می‌شود، بر اساس حساسیت بر شخصیت‌های تاریخی كشور است تا از جایگاه و شخصیتشان درست استفاده شود.
٢- بیاییم كارهای تخصصی را به افراد متخصص هر حرفه واگذار كنیم هرچند جز حلقه دوستانمان نباشند و تنها آنان را به مراسم دعوت نكنیم، تا از ایشان امضا زوری بگیریم.
٣- مدیریت به شیوه بده بستانی در كشورمان صورت خوشی ندارد و ما مردم كم‌حافظه و كم‌هوشی نیستیم.
٤- نگذاریم بزرگ‌ترین رویداد سینمایی كشورمان عاملی برای تمسخرمان شود.
٥- بیاییم قبل از رفتن، نام نیكی از خودمان به‌جا بگذاریم و باور كنیم ما به‌عنوان مردم یك سرزمین دلسوز و عاشق كشور و بالخص سینمای آن هستیم.
٦- انسان‌ها با هر طبقه و تخصصی در جایگاه خود می‌توانند محترم باشند، اما عدالت محترم تر است.

پانویس:
چند كلامی از استاد قباد شیوا یكی از برجسته‌ترین اساتید گرافیك و طراح كشور، پوستر آبكی و خراب است، چراكه به متخصصین داده نمی‌شود.
مردم این چهره‌ها را می‌شناسند و می‌توانست با طرحی ساده كار را پیش برد و باقی كار هم با نوشته‌ای متناسب انجام می‌شد و از طرف دیگر كلاكت نماد خرج شده برای سینماست و دیگر كسی مفهوم سینما را با كلاكت نشان نمی‌دهد. این پوستر (سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر) جشنواره نیست و پوستر باید حس جشنواره را به مخاطبش منتقل كند و برای استفاده در دیگر فضاهای تبلیغاتی جشنواره مناسب باشد كه در این پوستر چنین چیزی نمی‌بینم.

شماره ۶۹۶

نوشته هایی دیگر از همین نویسنده: 40cheragh

نظر شما

دیگه چی داری اینجا؟