تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۶/۰۳ - ۰۷:۱۰ | کد خبر : 582

اجرای چهار تئاتر کمدی – موزیکال لغو شد / برخورد با تئاترهای آزاد

مهر نوشت: رئیس شورای ارزشیابی و نظارت اداره‌کل هنرهای نمایشی با اشاره به تصویب شیوه‌نامه تئاتر کمدی در شورای مرکز، اعلام کرد که مجوز ۴ اجرای کمدی در تهران لغو شده است. رحمت امینی درباره سرانجام شیوه‌نامه تئاتر کمدی (آزاد) که پیش از این تدوین آن در شورای ارزشیابی و نظارت انجام شده بود گفت: […]

مهر نوشت: رئیس شورای ارزشیابی و نظارت اداره‌کل هنرهای نمایشی با اشاره به تصویب شیوه‌نامه تئاتر کمدی در شورای مرکز، اعلام کرد که مجوز ۴ اجرای کمدی در تهران لغو شده است.

رحمت امینی درباره سرانجام شیوه‌نامه تئاتر کمدی (آزاد) که پیش از این تدوین آن در شورای ارزشیابی و نظارت انجام شده بود گفت: «شیوه‌نامه تئاتر کمدی (آزاد) در شورای مرکزی ارزشیابی و نظارت تصویب شد و به زودی برای اجرایی شدن، ابلاغ می‌شود. در این شیوه‌نامه موارد مختلفی نظیر کمیته‌های مختلف ارزیابی، بررسی متون، بررسی اجراها و کمیته انضباطی در نظر گرفته شده است.»

او با بیان اینکه با توجه به نزدیک شدن به ماه‌های محرم و صفر و شرایط اجرای تئاترهای کمدی، اظهار کرد: «در این مدت در حوزه بالا بردن کیفیت کارها و بازنگری در سالن‌های اجرایی که برخی به لحاظ رفاه حال مخاطبان و همچنین امور فنی شرایط استانداردی ندارند، اقدام خواهیم کرد. طی سال‌های اخیر شاهد بودیم که کمیت تعداد کارگردان‌های تئاتر کمدی (آزاد) بالا رفته و کیفیت کارها پایین آمده است.»

امینی افزود: «احراز هویت کارگردان‌ها و به نوعی ثبت شدن هنرمندان در یک انجمن صنفی نظیر انجمن صنفی تئاتر کمدی یا خانه تئاتر یکی از برنامه‌ها و اقدامات مدنظر است.»

رئیس شورای ارزشیابی و نظارت اداره‌کل هنرهای نمایشی درباره ارزیابی و نظارت‌های انجام شده بر اجرای تئاترهای کمدی (آزاد) تأکید کرد: «طی هفته اخیر مجوز اجرای یک نمایش تمدید نشد و ۴ نمایش نیز لغو مجوز شدند. این لغو مجوزها در پی شکایت برخی مخاطبان و انجام بازبینی نامحسوس انجام شد. تصمیم گرفتیم از آنجایی که تئاتر کمدی (آزاد) در تهران بیشترین و متنوع‌ترین تماشاگر تئاتری را دارد به شیوه بهتری عرضه شود.»

برچسب ها:
نوشته هایی دیگر از همین نویسنده: 40cheragh

نظر شما

دیگه چی داری اینجا؟