تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۱۱:۲۲ | کد خبر : 4497

تئاترگرام

همیشه اضافه شدن این امکانات معایب و مزیت‌های خاص خودشان را دارد. برای روشن‌تر شدن ماجرا گفت‌وگویی داشتیم با علی توکلیان، طراح اپلیکیشن آرتاپ.

گفت‌وگو با علی توکلیان، طراح نخستین نرم‌افزار موبایلی ویژه اطلاعات کامل تئاتر
الهه حاجی زاده
سیدمهدی احمدپناه

اپلیکیشن‌ها و بازی‌های مختلف در گوشی‌مان کم بود، یکی دیگر هم اضافه شد. گویا دیگر قرار نیست برای رزرو محل تمرین یا پیدا کردن جشنواره‌ها سایت‌ها را زیر و رو کنیم و با این و آن تماس بگیریم. همیشه اضافه شدن این امکانات معایب و مزیت‌های خاص خودشان را دارد. برای روشن‌تر شدن ماجرا گفت‌وگویی داشتیم با علی توکلیان، طراح اپلیکیشن آرتاپ.

این اپلیکیشن چه امکاناتی دارد که کار را برای علاقه‌مندان تئاتر راحت‌تر می‌کند؟!
اولین آپشن اپلیکیشن آرتاپ رزرو پلاتوست. ما همیشه در تئاتر مشکل رزرو پلاتو داشتیم. خیلی از پلاتوها وجود دارند که از آن‌ها اطلاع مشخصی در دست نیست. در این اپلیکیشن می‌توانید بر اساس مسافت خودتان از اولین پلاتو تا چندین کیلومتر آن طرف‌تر را سرچ کنید. بر اساس امکانات پلاتو می‌توانید آن‌ها را فیلتر کنید، مثلا پلاتو تاتمی داشته باشد. ضمن این‌که در این اپلیکیشن می‌توانید وارد فضای پلاتوها شوید. تمام پلاتوهای تحت پوشش آرتاپ عکاسی حرفه‌ای شده‌اند و شما می‌توانید پلاتوها را مقایسه کنید. دو آپشن خیلی خوب در اپلیکیشن آرتاپ هست؛ یک، امکان ندارد شما پلاتو بدون تخفیف در آرتاپ ببینید، و دوم، اگر بنا به هر دلیلی ساعت تمرین شما با پلاتویی هماهنگ نشد و مشکل از آن‌ها بود، می‌توانید وجه پرداختی را پس بگیرید و از دو ساعت پلاتو رایگان هم استفاده کنید.
آیا جشنواره‌ها هم در این اپلیکیشن جایی دارند؟
اپلیکیشن آرتاپ با افتخار حامی تمام جشنواره‌های پرمخاطب دانشگاهی است، نظیر جشنواره تئاتر دانشگاهی، جشنواره مونولوگ و به‌زودی جشنواره تجربه. هر جشنواره پرمخاطب دیگری که تمایل داشته باشد، می‌تواند با آرتاپ همکاری کند. شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن آرتاپ در جشنواره‌ها به‌راحتی ثبت‌نام کنید و یکی از آپشن‌های خیلی مهم ما این است که می‌توانیم تئاتر را فرامرزی‌تر کنیم. به این معنا که شما می‌توانید در جشنواره‌های خارجی از طریق اپلیکیشن آرتاپ ثبت‌نام کنید. هم‌چنین این اپلیکیشن پیش از اعلان رسمی خود جشنواره‌ها، ۲۴ ساعت قبل اعلان‌ها را منتشر می‌کند. البته این مورد مربوط به همه جشنواره‌ها نیست. قسمت دیگر اپلیکیشن، بلیت‌فروشی جشنواره‌هاست که به‌راحتی می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن، بلیت جشنواره‌ها را تهیه کنید.
آیا تئاتر‌ها را هم نقد می‌کنید؟
به خاطر مشکلات اقتصادی که همیشه وجود داشته و هر روز بدتر می‌شود، روزبه‌روز ارزش نقد بیشتر می‌شود، یعنی مهم است که وقتی به تماشای یک تئاتر می‌رویم، بدانیم که به دیدن چه کاری می‌رویم. بنابراین از یکی از بهترین منتقدان کشور، آقای رفیق نصرتی، دعوت کردم در اپلیکیشن آرتاپ با ما همکاری کند. ایشان و تیم شش‌ نفره‌شان تمام اجراهای سالن‌های برجسته تئاتر را از نظر نقد پوشش می‌دهند و شما می‌توانید نقد و تیزر کارها را ببینید و اطلاعات تئاترها را از این به بعد جامع و کامل داشته باشید. یکی دیگر از قسمت‌ها، تراکت است. یکی از مشکلات بزرگ هنرمندان و هنرجویان، بازار هدف است. شاید بازار هدف یک دانشجو، چهارراه ولیعصر تا میدان انقلاب باشد و اگر بخواهد در این بازار هدف تراکت بچسباند، همیشه یک‌سری آدم هستند که این تراکت‌ها را از بین می‌برند. من به عنوان طراح این اپلیکیشن اعلام می‌کنم هیچ تراکتی را از داخل اپلیکیشن برنمی‌دارم.
دانشجویان تئاتری چگونه می‌توانند از این فضا استفاده کنند؟
می‌توانند توانایی هنری خودشان را معرفی کنند و وسایل‌ هنری‌شان را به فروش بگذارند. اگر نمایشنامه می‌نویسید، می‌توانید با انتشار خلاصه‌ای از نمایشنامه آن را به فروش برسانید. ما در آرتاپ حامی دانشجویان هستیم.
یکی دیگر از قسمت‌های اپلیکیشن که به نظر متفاوت می‌آمد، اینستارتاپ است، لزوم وجود این بخش چیست؟
همیشه صفحه‌هایی که در اینستاگرام به آن‌ها خیلی علاقه داریم، یک ادمین دارند و یک‌سری تبلیغ را به صورت اخبار تحویل شما می‌دهند. ما تمام اخبارمان را دستِ اول به دست شما می‌رسانیم و کمترین تبلیغ را داریم و بیشترین خبر را برای شما تولید می‌کنیم. ما در یک گروه ۱۵ ‌نفری برایتان خبرهای تازه تولید می‌کنیم تا راحت‌تر و سریع‌تر به اخباری که دغدغه‌اش را دارید، دسترسی پیدا کنید.

برچسب ها:
نوشته هایی دیگر از همین نویسنده: 40cheragh

نظر شما

دیگه چی داری اینجا؟