تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۳/۳۱ - ۱۲:۵۲ | کد خبر : 318

تعداد آوارگان از مرز ۶۵میلیون نفر گذشت

به نقل از بی‌بی‌سی، آژانس عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، تعداد آوارگان در جهان بر اثر درگیرها به مرزی کم‌سابقه رسیده است. در بیانیه سالانه سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی مهاجرت، گفته شده که تعداد پناهجویان از مرز ۶۰ میلیون نفر گذشته است. بیش از نیمی از این تعداد از سه کشور سوریه، […]

به نقل از بی‌بی‌سی، آژانس عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، تعداد آوارگان در جهان بر اثر درگیرها به مرزی کم‌سابقه رسیده است.
در بیانیه سالانه سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی مهاجرت، گفته شده که تعداد پناهجویان از مرز ۶۰ میلیون نفر گذشته است.
بیش از نیمی از این تعداد از سه کشور سوریه، افغانستان و سومالی هستند.
بر اساس اعلام این سازمان در انتهای سال گذشته میلادی ۶۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بر اثر درگیری‌ها آواره، پناهنده و یا در کشورهای خود بیجا شده‌اند که این آمار از سال گذشته تاکنون ۵ میلیون نفر افزایش یافته است.
به گفته این سازمان، این آمار به معنی ۱ نفر در مقابل هر ۱۱۳ نفر از ساکنان این کره خاکی است.
همزمان رئیس آژانس عالی پناهندگان سازمان ملل متحد گفته است درحالی که اروپا درگیر بحران پناهجویان است، فضای بیگانه‌هراسی در این منطقه بوجود آمده و ریشه می‌گیرد.
به گفته مقامات، هجوم پناهجویان که از زمان جنگ دوم جهانی تاکنون بی‌سابقه بوده، به قدرت گرفتن گروه‌های راستگرا و اتخاذ سیاست‌های ضدمهاجرتی کمک می‌کند.
بنا بر اعلام سازمان ملل متحد، علیرغم پوشش وسیع رسانه‌ای بحران پناهجویان در اروپا، ۸۶ درصد پناهندگان جهان در کشورهایی با درآمدهای متوسط و یا کم، سکنی گزیده‌اند.
ترکیه با آمار ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار پناهجو در صدر این فهرست قرار دارد و پاکستان و لبنان به ترتیب در رده‌های بعدی هستند.
.
ایلنا

برچسب ها:
نوشته هایی دیگر از همین نویسنده: 40cheragh

نظر شما

دیگه چی داری اینجا؟