تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۷/۱۴ - ۰۸:۰۱ | کد خبر : 1003

راه اندازی موزه مرادی کرمانی

راه‌اندازی موزه «هوشنگ مرادی کرمانی» مقدمات راه‌اندازی موزه هوشنگ مرادی کرمانی فراهم می‌شود. به گزارش ایسنا، در سی‌ویکمین جلسه شورای عالی مرکز کرمان‌شناسی که با حضور استاندار و مسئولان استان کرمان و کرمانی‌های مقیم تهران برگزار شد درباره ساماندهی و برپایی موزه هوشنگ مرادی کرمانی بحث و بررسی و مقرر شد مقدماتی برای برپایی این […]

راه‌اندازی موزه «هوشنگ مرادی کرمانی»
مقدمات راه‌اندازی موزه هوشنگ مرادی کرمانی فراهم می‌شود.
به گزارش ایسنا، در سی‌ویکمین جلسه شورای عالی مرکز کرمان‌شناسی که با حضور استاندار و مسئولان استان کرمان و کرمانی‌های مقیم تهران برگزار شد درباره ساماندهی و برپایی موزه هوشنگ مرادی کرمانی بحث و بررسی و مقرر شد مقدماتی برای برپایی این موزه فراهم شود.

به گفته سیدمحمدعلی گلاب‌زاده – رئیس مرکز کرمان‌شناسی -، با توجه به فاصله مکانی سیرچ – زادگاه هوشنگ مرادی کرمانی – از مرکز استان کرمان، این مکان برای برپایی موزه مرادی کرمانی مناسب تشخیص داده نشده است و تلاش خواهد شد که این موزه در دل کرمان باشد تا بدین ترتیب مردم و بازدیدکنندگان بیشتری بتوانند از آن دیدن کنند.

سیرچ (زادگاه خالق «قصه‌های مجید») در ۵۰ کیلومتری شرق شهرستان کرمان و با فاصله ۳۰ کیلومتری از بخش شهدا واقع است.

ظاهرا یکی از گزینه‌هایی که برای برپایی موزه هوشنگ مرادی کرمانی درنظر گرفته شده موزه صنعتی کرمان است؛ اگرچه هنوز تصمیم قطعی در این زمینه گرفته نشده است. آثار صوتی، تصویری، ترجمه‌ها و پایان‌نامه‌ها بخشی از موزه هوشنگ مرادی کرمانی خواهند بود.

همچنین در سی‌ویکمین جلسه شورای عالی مرکز کرمان‌شناسی با توجه به پیشنهادهای ارائه‌شده، درباره برگزاری جشنواره و موزه جهانی خط در کرمان نظرات کارشناسانه اعلام شد.

برچسب ها:
نوشته هایی دیگر از همین نویسنده: 40cheragh

نظر شما

دیگه چی داری اینجا؟