تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۰۶:۴۹ | کد خبر : 2393

فروشنده دومین اسکار فرهادی

در حالی که اصغر فرهادی به دلیل اعتراض یه قانون ضدمهاجرت ترامپ در مراسم اسکار حضور نداشت فیلم فروشنده موفق شد اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان را کسب کند فیروز نادری دانشمند ایرانی و انوشه انصاری اولین زن فضا نورد مسلمان به نمایندگی از فرهادی جایزه را دریافت کردند در ادامه متن سخرانی آقای […]

در حالی که اصغر فرهادی به دلیل اعتراض یه قانون ضدمهاجرت ترامپ در مراسم اسکار حضور نداشت فیلم فروشنده موفق شد اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان را کسب کند فیروز نادری دانشمند ایرانی و انوشه انصاری اولین زن فضا نورد مسلمان به نمایندگی از فرهادی جایزه را دریافت کردند در ادامه متن سخرانی آقای فرهادی را میخوانید که توسر خانم انصاری قرائت شد

«افتخار بزرگی‌ست که برای دومین بار این جایزه با ارزش را دریافت می‌کنم. از اعضای آکادمی، گروهم در ایران، تهیه‌کننده‌ام الکساندر ماله‌-گی و پخش‌کنندگانم کوهن مدیا و آمازون تشکر می‌کنم. همچنین سپاسگزارم از همبستگی دیگر کاندیداهای بهترین فیلم خارجی.
متاسفم که امشب در کنار شما نیستم، من به احترام مردم کشورم و شش کشور دیگر که با قانون غیرانسانی منع ورود مهاجران مورد بی‌احترامی واقع شدند به آمریکا نیامدم.
تقسیم‌بندی جهان به ما و دشمنان ما توسط سیاستمداران افراطی، باعث ترس می‌شود، ترسی که توجیهی‌ست دروغین برای خشونت‌ها و جنگ‌ها. جنگ‌هایی که مانع بزرگی بوده‌اند برای رسیدن به دموکراسی و رعایت حقوق بشر در کشورهایی که مورد تهاجم واقع شده‌اند.
سینماگران می‌توانند با چرخش دوربین‌هایشان به مشترکات انسانی، کلیشه‌هایی که از ملیت‌ها و ادیان مختلف ساخته شده است را بشکنند و زمینه‌ همدردی و به دنبال آن همبستگی مردمان جهان را فراهم کنند. همدردی چیزی‌ست که ما امروز بیشتر از هر زمان به آن نیازمندیم»

 

نوشته هایی دیگر از همین نویسنده: 40cheragh

نظرات شما

  1. مهشید
    18, فروردین, 1396 21:49

    سپاس و درود به اقای فرهادی نازنین افتخار ایران زمین و سپاس از شهاب نازنین و بانو ترانه مانا باشید هنرمندان سرزمین من

نظر شما

دیگه چی داری اینجا؟