تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۰۶:۳۹ | کد خبر : 2402

مزایای منزوی بودن

استیون چباسکی/ ترجمه کاروان بشیری/ نشر میلکان فاطمه محمودی چارلی به‌تازگی وارد دبیرستان شده است. باهوش، عاشق موسیقی، خوره کتاب، مودب، سربه‌زیر و البته تنهاست. چارلی تنهاست و این تنهایی با ورود او به دبیرستان بیشتر هم می‌شود، اما سم و پاتریک اجازه نمی‌دهند وضع به همین منوال باقی بماند. آن‌ها خواهر و برادر ناتنی […]

استیون چباسکی/ ترجمه کاروان بشیری/ نشر میلکان
فاطمه محمودی
چارلی به‌تازگی وارد دبیرستان شده است. باهوش، عاشق موسیقی، خوره کتاب، مودب، سربه‌زیر و البته تنهاست. چارلی تنهاست و این تنهایی با ورود او به دبیرستان بیشتر هم می‌شود، اما سم و پاتریک اجازه نمی‌دهند وضع به همین منوال باقی بماند. آن‌ها خواهر و برادر ناتنی هستند که حالا تنها دوستان و حتی بیشتر از آن محبوب‌ترین آدم‌های زندگی چارلی به حساب می‌آیند.
چارلی به‌شدت در تلاش است تا مثل هم‌سن‌وسال‌های خودش رفتار کند. و به قول معلمش بیل در کارها مشارکت داشته باشد، اما همه چیز در دست چارلی نیست. یک اتفاق، یک برخورد، یا یک حرف، یک چیزی که خود چارلی هم نمی‌داند چیست، او را آزار می‌دهد و همین مانعی بزرگ برای چارلی در طول داستان است.
رمان «مزایای منزوی بودن» یک رمان عاشقانه نیز به حساب می‌آید. چارلی نوجوانی که برای اولین بار عشق را تجربه می‌کند، سخت درگیر اتفاقات و حوادثی قرار می‌شود که منشأیی جز صداقتش ندارد. چارلی تا پایان داستان با درگیری‌های زیادی مواجه می‌شود، تا جایی که همه چیز از کنترلش خارج می‌شود و درست در همان‌جا که احساس می‌کند نقطه پایان زندگی‌اش است، همه چیز تغییر می‌کند و زندگی برای چارلی معنای دیگری پیدا می‌کند.
این کتاب که از آن به‌عنوان نسخه مدرن «ناتور دشت» نیز یاد شده، طی ۷۱ هفته متوالی عنوان پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز را به خود اختصاص داده است.
نسخه سینمایی این اثر نیز در سال ۲۰۱۲ توسط نویسنده کتاب ساخته شد. این فیلم مورد توجه بسیاری از منتقدان قرار گرفت و در اکران عمومی نیز با استقبال تماشاگران روبه‌رو بود.

برچسب ها:
نوشته هایی دیگر از همین نویسنده: 40cheragh

نظرات شما

  1. 12, فروردین, 1396 22:01

    […] 9 . مزایای منزوی بودن | مجله 40 چراغ‎مزایای منزوی بودن. 10 اسفند 1395. 38. استیون چباسکی/ ترجمه کاروان بشیری/ نشر میلکان فاطمه محمودی چارلی به‌تازگی وارد دبیرستان شده است. باهوش، عاشق موسیقی، …  […]

نظر شما

دیگه چی داری اینجا؟