Jeld 2

تاریخ انتشار:1397/08/01 - 08:03 | کد خبر : 4419

مسابقه عکاسی شهروندان از زیبایی‌های تهران (تا 20 آذر تمدید شد)

این مسابقه تا 20 آذر تمدید شد

هفته­‌نامه چلچراغ برگزار می­کند

زیبان

مسابقه عکاسی شهروندان از زیبایی­های تهران

10 جایزه 2 میلیون تومانی

 برای 10 عکس برتر

نمایش 100 عکس برگزیده

 در تابلوهای شهر تهران

هر پنجره، هر آجر، هر گذرگاه داستانی دارد

با دوربین، داستان­های خاموش و زیبای تهران را تصویر کنید:

بالکنی زیبا/ سردر یا پنجره­ای صمیمی/ نیمکت یا سکویی دلنشین/ مبلمان شهری­ خوش­ساخت/ باغچه­‌ای فرح‌بخش در پیاده‌­رو / سایه-روشنی آرامش­‌بخش/ نمایی دلپذیر/ سنگفرشی قدیمی/ کوچه‌ و محله‌ای زیبا/ میدانی خاص / دیوارنگاری یا یک نقاشی دیواری متفاوت/ احجام شهری و…

عکس­هایتان را از سوژه­‌های شخصی انتخاب کنید، با دوربین­تان همه مردم شهر را به تماشای زیبایی­‌های نماهای خانه  و کوچه و محله‌­تان ببرید.

تهران من چه زیباست…

چه قاب‌­هایی می‌­تواند سوژه­ عکاسی شما باشد؟

 • پنجره­ی زیبا (پنجره‌ها، درها و دریچه‌ها)
 • نمای زیبا یا آراسته (نماهای ساختمان‌ها، سردرها، ورودی‌ها و بافت‌های فرسوده)
 • بالکن زیبا (بالکن‌ و تراس‌ و بهار خواب)
 • گلدان مناسب (گلدان‌های منازل، باغچه‌های بیرون منزل، درخت‌ها و بوستان‌های محلی)
 • کوچه زیبا (کوچه‌ها، پیاده‌روها، سنگفرش‌ها و میدان­های محلی)
 • نشیمن‌ شهری (سکوها و نیمکت ها)
 • هنرهای شهری زیبا (دیوارنگاری­ها ، نقاشی­های دیواری و احجام شهری)
 • نورپردازی شهری زیبا (نورپردازی شبانه تهران،تهران در شب )
 • سیما و مناظر شهری زیبا (پاکسازی و حذف زواید بصری و…)
 • مبلمان شهری زیبا (کیوسک های شهری،پایه های روشنایی شهری،سر پناه ایستگاه اتوبوس و تاکسی،سطل زباله،ساعت های شهری،گلدان وگلجای و …)
 • تابلوهای شهری(تابلوی راهنما،اصناف و …)

شرایط مسابقه:

 1. شرکت برای همه شهروندان علاقه­مند به عکاسی آزاد است.
 2. هر شرکت­‌کننده می‌تواند حداکثر10 قطعه‌ عکس رنگی یا سیاه و سفید ارسال کند (عکس‌ها باید به صورت تک­عکس ارانه شود.)
 3. فرمت عکس­‌های ارسالی باید jpeg باشد.
 4. دست­کاری و ویرایش ساختاری در عکس‌ها مجاز نیست.
 5. با توجه به نمایش عکس‌های برگزیده در تابلوهای شهر تهران، شرکت­‌کنندگان باید عکس‌های خود را با بالاترین کیفیت ارسال کنند.
 6. به شرکت­‌کنندگانی که آثارشان به نمایشگاه راه پیدا می‌کند، لوح تقدیر و گواهی پذیرش اهدا خواهد شد
 7. حق استفاده از عکس‌های پذیرفته‌ شده در نمایش شهری و کتاب مسابقه برای برگزارکننده محفوظ است.
 8. ارسال عکس به مسابقه، به معنای اعلام موافقت با همه مقررات و تصمیم‌گیری‌های مسابقه خواهد بود.
 9. ارسال هر اثر به مسابقه به منزله آن است که کلیه حقوق معنوی و هنری آثار ارسالی متعلق به شخص شرکت‌کننده است و در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، از مسابقه حذف خواهد شد.
 10. عکس­ها با مشخصات فوق، باید در زمان مقرر، به نشانی اینترنتی زیر ارسال شوند: chelcheraghfans@gmail.com

داوری و دبیر علمی:

داوری آثار ارسالی توسط این داوران صورت می گیرد:

مریم زندی / سیف الله صمدیان / نادر داودی/ بهروز فتحی / فریدون عمو زاده خلیلی

 • دبیر علمی مسابقه یوریک کریم مسیحی است.

گاه‌شمار مسابقه:

آخرین مهلت ارسال آثار: 15 آذر

داوری آثار: تا 30 آذر

معرفی برگزیدگان و اهدای جوایز: 25 بهمن

نمایش شهری عکس‌های برگزیده: بعد از 25  بهمن

دبیرخانه مسابقه: میدان هفت‌تیر، خیابان قایم­مقام، کوی سام، پلاک 13، واحد 9، دفتر هفته‌نامه چلچراغ

اطلاعات بیشتر را از سایت  40cheragh.org دریافت کنید و یا در ساعات اداری با شماره تلفن 88302966 تماس بگیرید.

توضیحاتی درباره مفاهیم شهری و آیین شهروندی

مبلمان شهری؛ مقدمه و تعاریف کلی:

«شهر یک اثر هنری بزرگ است که آفرینندگانی به وسعت خود و به تعداد جمعیتش دارد.»

کریستوفر الکساندر

هدف طراحی شهری و مبلمان آن ایجاد محیطی خلاق و پرورنده برای مردمی‌ست که در آن زندگی می‌کنند. چنین محیطی با گوناگونی بسیار، آزادی انتخاب به افراد می‌دهد و زمینه خلاقیت را فراهم می‌آورد. فضای شهر حداکثر ارتباط را با مردم و زیستگاه پیرامونشان برقرار می‌سازد و تنها یک وسیله برای در اختیار گذاردن تمام این‌ها در دست دارد.

امکانات مناسب شهری:

در فضای میان ساختمان‌ها و بناها عناصر مکملی نیاز است تا زندگی شهری را سامان بخشد. تجهیزاتی که همچون اساس یک خانه امکانات زندگی را در یک فضای محصور میان سنگ و بتن و شیشه فراهم آورد. این اجزا جریان حرکت، سکون، تفریح و اضطراب را در شهر تنظیم می‌کنند و به آن روح می‌بخشند. اثاثه، تجهیزات یا مبلمان شهری، خیابانی یا فضای باز، اصطلاحات رایج این تسهیلات و امکانات هستند. این تسهیلات در انگلستان بیشتر به مبلمان خیابانی و در آمریکا به مبلمان همگانی یا مبلمان فضای باز معروف هستند. اثاثه، جمع اثاث، به معنای وسایل و لوازم زندگی‌ست، تجهیزات جمع تجهیز در معنای آراستن و بسیج کردن و بیشتر به وسایل و سازوبرگ نظامی اطلاق می‌شود. مبلمان واژه‌ای فرانسوی به معنای مجموعه اثاثه و دکوراسیون یک محل است.

رایج‌ترین ترکیب فوق، مبلمان شهری‌ست که می‌تواند دربردارنده مفاهیم ضمنی و نسبتا کاملی از این مجموعه باشد. دامنه مفهومی و کاربردی این واژه بسیار گسترده است. مبلمان شهری به مجموعه وسیعی از وسایل، اشیا، دستگاه‌ها، نمادها، خُرده‌بناها، فضاها و عناصری گفته می‌شود که چون در شهر و خیابان و در کل در فضای باز نصب شده‌اند و استفاده عمومی دارند، به این اصطلاح معروف شده‌اند.

امروزه مشکل اصلی تهران بزرگ، در دو بُعد حرکت شهری (سواره و پیاده) و مشکلات ادراک و رفتار در منظر شهری، قابل بررسی است. بنابراین وظیفه و مسئولیت خطیری برای برنامه‌ریزی، سامان‌دهی، آرام سازی و به‌سازی فضا و تجهیزات شهری بر دوش مسئولین، مدیران، طراحان و هنرمندان ایرانی می‌باشد. ساختار برنامه‌ای که می‌تواند شهر را از هر دو بُعد منظر شهری و حرکت در شهر سامان‌دهی نماید به دو بخش اصلی تقسیم‌بندی می‌شود:

1 . طراحی محیطی و نمای شهری: (سیما و مناظر شهری)

فضاسازی، محوطه‌سازی، کف‌سازی، پیاده‌راه‌ سازی، مرمت، نماسازی، پاک‌سازی جداره‌های شهری، برنامه‌ریزی برای احیای بافت‌های باارزش تاریخی-فرهنگی، معماری و کاربری‌های شهری، آرام‌سازی و ایجاد گشایش و آسایش روانی در محیط.

2 . مبلمان و تجهیزات شهری:

شامل کلیه ملزومات و اثاثیه شهری که در محیط شهر قرار می‌گیرند و به بیش از یکصد عنوان تقسیم بندی می‌شود. از نرده و میله‌های راه‌بند و روشنایی و نورپردازی گرفته تا ایستگاه‌های اتوبوس، سرویس‌های بهداشتی، تابلوها، بیلبوردها تبلیغاتی، پرچم، سطل زباله، پل‌های عابر پیاده و…

تقسیم‌بندی عناصر مبلمان شهری به صورت‌های مختلفی عنوان شده ولی در کل می‌توان آن را در 4 گروه اصلی معرفی نمود:

الف- مبلمان خیابانی

ب- مبلمان پارکی و تجهیزات زمین بازی کودکان

ج- مبلمان ترافیکی (تابلوهای خیابانی و تجهیزات راهنمای ترافیک شهری)

د- سازه‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی

امروزه تجربه و کاربرد عناصر شهری، نشان داده که استفاده از تجهیزات و مبلمان مناسب تا چه حد می‌تواند عصری مثبت بر روی شهروندان و استفاده کنندگان از محیط‌های شهری داشته باشد. به طور مثال طراحی نیمکت و نشیمن مناسب به مردم این امکان را می‌دهد که در فرصت‌های لازم از نشستن و دیدن فضای شهری لذت برده و حتی ارتباط اجتماعی و کلامی با یکدیگر برقرار نمایند. پژوهش‌های شهری و زیست‌محیطی نشان می‌دهد که استفاده‌کنندگان و عموم مردم، خواستار چندمنظوره بودن تجهیزات شهری و زیباسازی هرچه بیشتر آن هستند. به طوری که به صورت یک سمبل و نماد و حجم شهری درآمده و متناسب با طراحی زیبای اتومبیل‌ها و محصولات مدرن به توقعات زیبایی‌شناسانه مردم و نیازهای دنیای امروز جواب دهد. به همین دلیل در سراسر جهان مطالعات پژوهشی، نمایشگاه‌ و همایش علمی-فرهنگی و حتی مسابقات بسیاری در زمینه طراحی و بهینه‌سازی مبلمان شهری صورت می‌گیرد.

اهمیت توجه به هویت و فرهنگ

با رشد شهرها و حومه‌ها، گرایشی افراطی در یک‌شکل کردن چهره شهری به وجود آمده است. به گونه‌ای که اغلب تفاوت چندانی در ماهیت و طرح مبلمان نقاط مختلف شهر یا حتی میان چند کشور دیده نمی‌شود. حالا که هنوز هم جذاب‌ترین و به یاد ماندنی‌ترین محله‌ها آن‌هایی هستند که با شکل و شمایل ویژه و مختص به خود در خاطره‌ها جای می‌گیرند و شاید از همین روست که در کوشش‌های جدید برای نوسازی و سامان‌دهی شهرها به این خصوصیات توجه بسیار می‌شود.

از دیدگاه طراحان انتخاب و طراحی مناسب مبلمان شهری، حفظ هویت مکان و نمود بیشتر آن را ممکن می‌سازد. این برخورد در احیای مناطق تاریخی و سنتی بسیار موثر است.

اگر دخالت در شهر به تزیینات سطحی محدود نشود، باید میان بافت اجتماعی و فضای شهر توازنی ایجاد کرد. آن‌گاه که بافت اجتماعی مکانی، تثبیت شده و در میان ساکنانش مفهوم شهرنشینی ریشه‌ای دواند، می‌توان به ساختارهای مکمل در سیما و منظر آن پرداخت و شرایط را برای حفظ محیط و رفاه اهالی شهر فراهم نمود. به اتکای همین بافت اجتماعی تثبیت شده و ریشه‌دار می‌توان در مدت زمانی کافی و با روشی پویا، خیابان‌های محله و شهرها به گونه‌ای مجهز کرد که بازتاب فرهنگ آن جامعه و محل باشد. در حقیقت فراهم آوردن امکان بهره‌گیری رفاهی و زیبایی، شناختی از محیط زیست به معنای ارج نهادن به زندگی و ارزش‌های تمدن است.

1 . موضوع: حذف زوائد بصری

فضای شهری همانند فضای داخل منزل دارای اهمیت و اعتبار زیرا بخش عمده‌ای از زمان مردم و شهروندان در فضای خارج از خانه سپری می‌شود که به آن زندگی شهری می‌گویند. اهمیت آراستگی و نظم و زیبایی نما و چهره شهر، بیشتر از اهمیت زیبایی و آراستگی فضای داخل خانه است، زیرا شهروندان بیشتر اوقات خود را بیرون از منزل هستند و روزانه میلیون‌ها نفر در فضاهای مختلف شهر رفت و آمد دارند.

کوچک‌ترین غفلت مدیریتی و نظارتی باعث به هم ریختگی و آشفتگی شهر خواهد شد. امروز شاهد شلوغی و تراکم بیش از حد انواع تابلوها، چراغ‌ها، سیم و کابل، آهن‌های اضافی و بسیار عناصر دیگری هستیم که به آن‌ها زوائد بصری گفته می‌شود. عناصری که باعث آزار و زشتی فضای شهر و آسیب به روح و روان انسان‌هاست.

عملیات حذف زوائد که به طور خلاصه پیرایش شهری نام دارد، موجب جمع‌آوری تمامی عناصر اضافی و در نهایت آرام‌سازی و آراستگی نما و منظر شهری خواهد شد.

2 . موضوع: زیباسازی و پاک‌سازی نمای ساختمان

بناها و ساختمان‌های مختلف که هر روز شاهد تراکم بیشتر آن‌ها هستیم، چهره شهر را بیش از پیش فشرده و شلوغ می‌کند، بنابراین هر نوع آلودگی و حتی خطای طراحی و ساخت و ساز باعث به هم ریختگی بیشتر نمای ساختمان خواهد شد.

نمای ساختمان همانند لباسی‌ست که می‌پوشیم. آراستگی و نظافت آن، نشان‌دهنده شخصیت و فرهنگ افراد ساکن در همان ساختمان است. شست‌وشو و نظافت نمای ساختمان‌ها باعث آراستگی و تمیزی محل زندگی و فضای شهری خواهد بود و توجه به پاک‌سازی و پیرایش عوامل اضافی، مانند سیم و کابل و تابلوهای غیر ضروری، آرامش بصری را به ساختمان هدیه می‌دهد.

3 . موضوع: تخریب‌گرایی

عدم توجه و بی‌تفاوتی نسبت به امکانات شهری باعث استهلاک و تخریب آن‌ها خواهد شد. تمامی وسایل و امکانات شهری برای خدمات‌رسانی مناسب به شهروندان به وحود آمده، بنابراین می‌بایست با توجه کافی نسبت به این وسایل، رویکرد مناسبی داشته باشیم.

تخریب‌گرایی عمدی «وندالیزم» نامیده می‌شود، که توسط افراد مزاحم و ناراحت به وجود می‌آید. ابزاری مانند تلفن همگانی، ایستگاه‌ها، کیوسک‌ها، آب‌خوری و حتی انواع نشیمن و نیمکت برای تمامی مردم نصب شده و استفاده عمومی دارند. آسیب رساندن و خرابی آن‌ها خدمات شهری را برای شهروندان مختل می‌نماید.

بیایید با کمک و همیاری یک‌دیگر در حفظ و نگه‌داری ابزار و تجهیزات شهری کوشا باشیم و از تخریب آن‌ها جلوگیری نماییم.

نوشته هایی دیگر از همین نویسنده: 40cheragh

نظرات شما

 1. علی منصوری
  17, آبان, 1397 6:33 ب.ظ

  سلام
  آیا برنامه ای برای ارسال ویدئو هم در دستور کارتان قرار دارد یا خیر؟

 2. 40cheragh
  19, آبان, 1397 10:12 ق.ظ

  با عرض سلام
  نه متاسفانه
  فعلا این مسابقه فقط مربوط به عکاسیه
  البته شاید در آینده برنامه‌ای برای ویدئو هم داشته باشیم

 3. مهگل
  25, آبان, 1397 5:28 ب.ظ

  سلام آیا باید همراه با عکس محل یا مکان عکس یا متنی همراه ان فرستاده شود یا خود عکس کافیست؟

 4. 40cheragh
  26, آبان, 1397 10:24 ق.ظ

  با سلام خدمت شما
  ارسال عکس کافی ست

 5. Zakieh
  26, آبان, 1397 2:52 ب.ظ

  با سلام
  عکس های گرفته شده با دوربین موبایل هم قابل قبول است؟

 6. 40cheragh
  27, آبان, 1397 4:41 ق.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بله عکس‌های گرفته شده با دوربین موبایل هم قابل قبول است
  اما حواستان باشد که عکسهای برگزیده برای چاپ روی بیلبورد انتخاب می‌شوند و باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشند

 7. Zakieh
  27, آبان, 1397 8:32 ق.ظ

  چه خوب، متشکرم

 8. 27, آبان, 1397 3:52 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید ایا عکس ها فقط باید مربوط به این فصل باشه؟ و اینکه ایدی تلگرام ندارید که اونجا بفرستیم؟ ممنون

 9. 40cheragh
  29, آبان, 1397 11:02 ق.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  نخیر، محدودیت فصلی ندارن عکس‌ها، ولی نهایتا مربوط به همین یک سال اخیر باشند
  تنها راه ارتباطی همان آدرس ایمیلی است که در متن آمده

 10. Zahra
  27, آبان, 1397 9:03 ب.ظ

  سلام، ابعاد عکس مهم نیست؟

 11. 40cheragh
  29, آبان, 1397 11:04 ق.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  ابعاد عکس باید به گونه‌ای باشد که توانایی چاپ روی بیلبورد وجود داشته باشد، پس کیفیت بسیار خوبی لازم است
  نکته مهم این است که: هر عکس حداکثر 4 مگابایت باید حجم داشته باشد

 12. کیهانی
  28, آبان, 1397 6:40 ق.ظ

  با سلام
  بهتر بود ایمیلهایی که دریافت می کنید یه ایمیل پاسخ دریافت و تایید عکسهایی ارسالی هم به شرکت کنندگان ارسال می شد تا شرکت کنندگان از ارسال آثارشون اطمینان حاصل کنند.
  با تشکر

 13. 40cheragh
  29, آبان, 1397 11:06 ق.ظ

  با عرض سلام
  نکته مناسبی بود
  ایمیل شما دریافت شده: «سعید کیهانی»

 14. معصومه
  5, آذر, 1397 6:52 ق.ظ

  خیلی باحال بود .. آفرین و ممنون از پاسخگویی و حضور ذهنتان . خوشمان آمد من هم البته می خوام شرکت کنم خدا بخواد با دوربین canoon

 15. 40cheragh
  6, آذر, 1397 10:33 ق.ظ

  خواهش میکنم
  منتظر عکسای خوبتون هستیم پس

 16. لیلی
  28, آبان, 1397 12:03 ب.ظ

  سلام.عکس های برتر درصورت انتخاب با نام خودمان در شهر چاپ میشوند؟

 17. 40cheragh
  29, آبان, 1397 11:06 ق.ظ

  بله
  صددرصد همین‌طور است

 18. baha
  28, آبان, 1397 5:36 ب.ظ

  سلام برای ارسال مشخصات نوشته شده اطلاعات فوق اما در بالا بیان نشده که در ایمیل همراه با آثار چه اطلاعاتی باید فرستاده شود؟

 19. 40cheragh
  29, آبان, 1397 11:07 ق.ظ

  با سلام
  اسم و فامیل کامل
  به همراه یک شماره تماس

 20. کورش
  29, آبان, 1397 4:10 ق.ظ

  منظور از تغییر ساختار چیست؟امکان ویرایش عکس در برنامه های لایت روم و فوتوشاپ نیست یعنی؟

 21. 40cheragh
  29, آبان, 1397 11:09 ق.ظ

  تغییرات در حد نور و کنتراست قابل قبول است. اما حذف و اضافه کردن عنصری در عکس، یا روتوش کردن سنگین عکس خیر، قابل قبول نیست.

 22. حامد
  29, آبان, 1397 5:34 ق.ظ

  سلام وقت شما به خیر
  برای ارسال عکس شهر تهران مدنظر هست یا روستاهای اطراف تهران هم قابل قبوله؟

 23. 40cheragh
  29, آبان, 1397 11:10 ق.ظ

  سلام
  وقت شما هم بخیر
  فقط شهر تهران قابل قبول است

 24. معصومه
  5, آذر, 1397 6:53 ق.ظ

  من از طالقان عکس دارم کاش قبول می شد

 25. 40cheragh
  6, آذر, 1397 10:17 ق.ظ

  با سلام خدمت شما
  متاسفانه این دوره فقط مربوط به شهر تهرانه
  امیدواریم هر چه زودتر مسابقه‌ای با ابعاد گسترده‌تر برگزار بشه

 26. 1, آذر, 1397 8:24 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید میشه وقتی عکس ها براتون ارسال میشه پیام دریافتی بدید که مطمئن بشیم فرستاده شده ممنون

 27. 40cheragh
  6, آذر, 1397 10:20 ق.ظ

  با سلام
  بله ایمیل شما دریافت شده

 28. جعفر اصفریان
  1, آذر, 1397 9:06 ب.ظ

  باسلام.برای انتخاب عکس فقط نمای درون شهری قابل قبوله یا از طبیعت تهران مثلا(کوههای توچال)هم قبوله؟؟،،ممنون

 29. 40cheragh
  6, آذر, 1397 10:23 ق.ظ

  با عرض سلام
  بله کوهی مثل توچال که کاملا به تهران چسبیده هم قابل قبوله
  اما ما پیشنهاد می‌کنیم که حدالامکان عکسی گرفته بشه خود تهران هم داخلش بیفته

 30. پروین
  2, آذر, 1397 8:27 ق.ظ

  سلام خسته نباشید فقط زیبایی های و جلوه های زیبا تهران مورد نظر است ؟
  نگاه انتقادی از الودگی های بصری و یا حتی تقابل تهران با مسائل زیبایی شناسی مانند طبیعت هم مورد نظر داوران قرار میگیره و یا خیر؟

 31. 40cheragh
  6, آذر, 1397 10:26 ق.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید
  شما مختار هستید با هر نوع نگاهی عکس‌هاتون رو تهیه و ارسال کنید
  اما از اون‌جایی که کلیت مسابقه متمرکز روی «زیبایی‌های تهران»ه احتمال این‌که عکس‌هاتون توی آثار منتخب نهایی قرار نگیره، زیاده

 32. نگار هژبریان
  2, آذر, 1397 10:39 ق.ظ

  سلام
  ارسال ۱۰ عکس هرکدام در یک ایمیل ارسال شود یا میشود همه عکس ها باهم ارسال شوند ؟؟

 33. 40cheragh
  6, آذر, 1397 10:27 ق.ظ

  با سلام خدمت شما
  هر عکس نهایتا باید 4 مگاباید حجم داشته باشه، این شرط اول
  در مورد تعداد ایمیل‌ها محدودیتی وجود نداره

 34. بابک
  3, آذر, 1397 5:50 ب.ظ

  سلام، شرکت در مسابقه شرط سنی نداره؟

 35. 40cheragh
  6, آذر, 1397 10:28 ق.ظ

  با سلام خدمت شما
  نخیر شرط سنی نداره

 36. مهلا
  4, آذر, 1397 9:03 ب.ظ

  سلام عکس ها فقط بایداز شهر تهران باشند؟

 37. 40cheragh
  6, آذر, 1397 10:28 ق.ظ

  با سلام خدمت شما
  بله

 38. مهدی فامرینی
  5, آذر, 1397 4:54 ق.ظ

  سلام
  ببخشید تمام ۱۰ عکس رو باید با یک ایمیل فرستاد؟؟

 39. 40cheragh
  6, آذر, 1397 10:30 ق.ظ

  سلام
  نخیر محدودیت خاصی نداره
  ولی هر حجم باید حداکثر 4 مگابایت حجم داشته باشه

 40. مهناز
  5, آذر, 1397 6:37 ق.ظ

  عکس از دریاچه چیتگر هم برای مسابقه عکاسی شما قابل قبول هست؟

 41. 40cheragh
  6, آذر, 1397 10:31 ق.ظ

  سلام
  بله

 42. فرزانه
  5, آذر, 1397 11:09 ق.ظ

  سلام وقتتون بخير
  ايميل بنده به دستتون رسيده؟؟
  متاسفانه هيچ ايميلي مبني بر دريافت ايميلم از جانب شما دريافت نكردم.

 43. 40cheragh
  6, آذر, 1397 10:22 ق.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ایمیل شما دریافت شده

 44. علی احمدی
  6, آذر, 1397 2:30 ب.ظ

  سلام
  آیا جشنواره عکاسی تمدید میشه؟
  با سپاس فراوان

 45. 40cheragh
  6, آذر, 1397 7:47 ب.ظ

  سلام
  هنوز خبری مبنی بر تمدید شدن پیش نیومده
  در صورت تمدید شدن حتما در کانال تلگرام اعلام میکنیم

 46. همدم جلال زاده
  7, آذر, 1397 8:10 ق.ظ

  سلام، آیا میتونیم عکس عمودی هم بفرستیم یا باید لزوما افقی باشد؟
  سپاس

 47. 40cheragh
  9, آذر, 1397 9:30 ق.ظ

  با عرض سلام
  شرایط خاصی ذکر نکردن که عکس حتما چه زاویه‌ای داشته باشه

 48. همدم جلال زاده
  7, آذر, 1397 8:12 ق.ظ

  درود دوباره
  آیا میتونیم از درون محوطه های تاریخی ( مثلاً کاخ گلستان و…) هم سوژه و قابی رو ارائه بدیم یا باید فقط سطح عمومی شهر باشد؟
  سپاس

 49. 40cheragh
  9, آذر, 1397 9:31 ق.ظ

  با سلام
  نخیر مشکلی نیست از محوطه اماکن تاریخی جایی ارائه بشه
  البته قطعا بهتره که از امکان عمومی اون بخش‌ها هم تصویر ارائه بشه نه از اماکن حفاظت شده‌ش

 50. همدم جلال زاده
  10, آذر, 1397 9:42 ق.ظ

  سپاسگزارم

 51. 40cheragh
  11, آذر, 1397 6:49 ب.ظ

  خواهش میکنم

 52. Ali
  7, آذر, 1397 8:22 ق.ظ

  سلام،
  ببخشید، دو تا سوال داشتم،
  ۱. فرمت عکس ها jpg باشه مشکلی نداره؟
  ۲.حجم عکس ها محدودیت داره (مثلاً کمتر از ۵ مگابایت باید باشه)؟

 53. 40cheragh
  9, آذر, 1397 9:34 ق.ظ

  سلام
  فرمت عکسها باید Jpg باشه
  هر عکس نهایتا 4 مگابایت حجم باید داشته باشه

 54. احمد
  7, آذر, 1397 8:51 ق.ظ

  عرض سلام و ادب و خسته نباشید
  من امروز موفق شدم 10 عکس ارسال کنم اما متوجه شدم محدودیت 4 مگابایتی برای ارسال وجود داره . من تعدادی عکس پانوراما فرستادم که ابعاد یکیشون حتی به 140 مگاپیکسل میرسید . واقعا تا جایی که امکان داشت ابعاد و کیفیت رو کاهش دادم اما هیچ کدوم به 4 مگابایت نرسیدن ! 4 مگابایت خیلی سایز کمی هستش . شما چه راه حلی پیشنهاد میکنین ؟ ممکنه راهنمایی بفرمایین ؟
  خیلی متشکرم

 55. 40cheragh
  10, آذر, 1397 8:27 ق.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید
  البته بهتره که حدالامکان حجم عکس رو پایین بیارید ولی اگر هم نشد از طریق wetransfer برامون بفرستید.

 56. سمیه
  7, آذر, 1397 12:44 ب.ظ

  سلام ایا عکسها میتونه از جاهای تاریخی شهر تهران باشه؟؟

 57. 40cheragh
  9, آذر, 1397 9:35 ق.ظ

  با سلام خدمت شما
  همونطور که در متن مسابقه اومده 11 تیپ سوژه برای عکاسی معرفی شده
  اگر می‌تونید این چنین سوژه‌هایی در جاهای تاریخی پیدا کنید بله میشه فرستاد

 58. fattaneh
  7, آذر, 1397 6:57 ب.ظ

  آخرشم یه عده پولدار که آیفون 10 یا دوربین خیلی خفن دارن برنده میشن و روز به روز به افتخاراتشون اضافه میشه و در انتها ما می مانیم و حوضمان

 59. 40cheragh
  9, آذر, 1397 9:39 ق.ظ

  عکاسی با دوربین موبایل نظری بوده که هیئت نظارت بر مسابقه داشتن و مطمئن باشید که در نظر یک گروه از افراد متخصص یک عکس به صرف اینکه «کیفیت بهتری داره» برگزیده نخواهد شد…
  تا همین لحظه چند صد نفر برای ما عکس فرستادن و بعیده تمام اون افراد دوربین حرفه‌ای یا گوشی بسیار گران‌قیمت داشته باشن
  شما هم از همین ابتدا ناامید نباشید و لطفا با فرستادن عکس‌هایی که گرفتید ما رو خوشحال و دلگرم کنید

 60. sharif
  9, آذر, 1397 9:53 ق.ظ

  سلام،وقت شما بخیر باشه
  اول اینکه مانعی داره عکسی ک میفرستیم،اسم خودمون بصورت لوگو روش حک شده باشه!؟
  ثانیاً ممکن هست ک بشه ۱۲ عکس فرستاد!؟آخه عکس ها بسیار زیبان و گزینش کردنشون بسیار سخت!موندم واقعا کدوم یکیو حذف کنم!
  بسیار ممنونم از وقتی ک میذارین

 61. 40cheragh
  10, آذر, 1397 8:26 ق.ظ

  سلام
  روز شما هم بخیر
  لطفا اسم خودتون رو روی عکس نزنید
  تعداد اعلام شده 10 عکسه، و اگر بیشتر ارسال کنید دبیرخونه به صورت تصادفی 2 عکستون رو حذف میکنه، پس بهتره که خودتون انتخاب کنید

 62. Ali
  9, آذر, 1397 3:49 ب.ظ

  سلام، عذر میخوام،
  ایمیل من رسید؟

 63. 40cheragh
  10, آذر, 1397 8:22 ق.ظ

  سلام
  بله ایمیلتون رسیده
  علی محمودزاده

 64. مژگان خلیلی
  9, آذر, 1397 5:42 ب.ظ

  سلام
  حجم عکسها حتما باید 4مگابایت باشه؟
  با توجه به اینکه گفتید عکسهارو با بالاترین کیفیت باید بفرستیم جحم عکسها هم بالا میره

 65. 40cheragh
  10, آذر, 1397 8:24 ق.ظ

  سلام
  اگر نمیتونید حجم عکس رو کم کنید (که ترجیحا همین کار رو بکنید) با WeTransfer بفرستید

 66. مژگان خلیلی
  10, آذر, 1397 9:57 ق.ظ

  میتونم حجم عکس رو کم کنم ولی کیفیت عکس کمی پایین میاد
  اگه مشکلی نیست با همین کیفیت بفرستم؟

 67. 40cheragh
  11, آذر, 1397 6:49 ب.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید
  این کار رو بکنید
  و توی ایمیلتون ذکر کنید که عکس باکیفیتتر هم دارید

 68. فاطما
  9, آذر, 1397 8:27 ب.ظ

  ببخشید برای فرستادن با جیمیل باید از گزینه ی attach استفاده کنیم یا insert؟

 69. 40cheragh
  10, آذر, 1397 7:40 ق.ظ

  سلام
  خواهش میکنم
  attach

 70. همدم جلال زاده
  10, آذر, 1397 10:09 ق.ظ

  درود
  متن گفتگو با داوران مسابقه را خواندم و کمی سردر گم شدم. داورد محترم در پاسخ به این سوال فرمودند:
  یکی دیگر از مولفه‌هایی که در این مسابقه باید رعایت شود، وجود الماني از شهر تهران است، مخاطبان در این خصوص چه نکاتی را باید رعایت کنند؟
  این مولفه باعث محدود شدن افق دید عکاس می‌شود و تمامی عکس‌ها باید با محدودیت و افق باز گرفته شوند تا مشخص شود این عکس در تهران گرفته شده است. قاعدتا موارد برگزیده نیز با این معیار محدود خواهند شد، چراکه مکان حتما در عکس باید مشخص باشد.
  در صورتی که در فراخوان زیبان مثلا گفته شده:
  نجره­ی زیبا (پنجره‌ها، درها و دریچه‌ها) یا نمای زیبا یا آراسته (نماهای ساختمان‌ها، سردرها، ورودی‌ها و بافت‌های فرسوده)
  بالکن زیبا (بالکن‌ و تراس‌ و بهار خواب)
  پرسش این است که شاید کسی از پنجره یا سردری عکسی بسیار زیبا و باکیفیت بگیرد، چطور میتواند ثابت کند این سردر یا پنجره تهران است و از گردونه مسابقه و داوری بیرون نرود؟

 71. 40cheragh
  13, آذر, 1397 9:55 ق.ظ

  با عرض سلام خدمت شما
  اگر احساس می‌کنید مکان عکس‌ها روشن نیست، میتونید همراه با عکس چند کلمه کوتاه درباره مکان عکس هم ارسال کنید: مثلا خیابان پیروزی

 72. نوشین
  10, آذر, 1397 6:13 ب.ظ

  آیا امکانش هست برای اینکه عکس ها راحت تر ارسال شوند ابتدا با حجم کم و در صورت پذیرفته شدن با سایز اصلی ارسال شوند؟

 73. 40cheragh
  11, آذر, 1397 6:48 ب.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید
  متاسفانه امکانش نیست چون دبیرخانه این اطمینان رو نداره که کدوم عکس‌ها نسخه باکیفیت‌تر دارن و کدام عکس‌ها ندارن. به همین خاطر شما تا میتونید عکس رو با کیفیت بفرستید (مثلا در حد 3-4 مگ برای هر عکس) و اگر کیفیت بالاتری هم دارید توی ایمیل ذکر کنید که باکیفیتترش هم دارید

 74. حامد
  11, آذر, 1397 8:00 ق.ظ

  سلام وقت شما به خیر

  ظاهرا تنها راه اطمینان از رسیدن عکس اینجاست ، آیا عکس من به دست شما رسیده؟

  ممنون

 75. 40cheragh
  11, آذر, 1397 6:43 ب.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید
  حامد قلندرمحله – دریافت شد

 76. مهرشاد
  11, آذر, 1397 8:07 ق.ظ

  با سلام
  ببخشید ایمیل من رسید؟

 77. 40cheragh
  11, آذر, 1397 6:42 ب.ظ

  با سلام
  آدرس ایمیلتون همین چیزیه که اینجا نوشته شده؟ اگر همینه نخیر

 78. ک.د
  11, آذر, 1397 5:43 ب.ظ

  سلام . من عکسهایی مربوط به یک سال و نیم پیش دارم . میتونم اونارو شرکت بدم؟ کاش قبول کنید چون به هر حال اون عکسها هم‌مربوط به تهران هستن

 79. 40cheragh
  11, آذر, 1397 6:38 ب.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید
  اگر از مکانی نیست که به کلی زیر و رو شده باشه، مشکلی نداره

 80. مهدی ثنائی
  11, آذر, 1397 7:32 ب.ظ

  سلام خدمت شما
  با توجه به اینکه در اکثر مسابقات عکاسی عکس ها را با کیفیت معمولی و با حجم پایین ارسال می کنند و در صورت پذیرش با سایز اصلی از صاحب اثر دریافت میکنند ، بفرمایید که آیا ارسال آثار به این شکل امکان پذیر است ؟

 81. 40cheragh
  13, آذر, 1397 9:26 ق.ظ

  با عرض سلام خدمت شما
  اگر عکستون را با کیفیت پایینتر فرستادید حتما توی ایمیل ذکر کنید که کیفیت بهترش رو هم در اختیار دارید

 82. میلاد
  11, آذر, 1397 7:56 ب.ظ

  با سلام
  بهتر بود ایمیلهایی که دریافت می کنید یه ایمیل پاسخ دریافت و تایید عکسهایی ارسالی هم به شرکت کنندگان ارسال می شد .
  با سپاس

 83. 40cheragh
  13, آذر, 1397 9:27 ق.ظ

  با سلام
  آقای میلاد ابراهیمی
  دریافت شد

 84. عبدی
  11, آذر, 1397 9:02 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید. ایمیل بنده رسید؟

 85. 40cheragh
  13, آذر, 1397 9:28 ق.ظ

  با عرض سلام
  فروزان عبدی دریافت شد

 86. عبدی
  11, آذر, 1397 9:06 ب.ظ

  من عکس هایی که فرستادم نهایت ۷مگا بایت . اشکال داره؟

 87. 40cheragh
  13, آذر, 1397 9:27 ق.ظ

  با عرض سلام
  فروزان عبدی
  دریافت شد

 88. 40cheragh
  13, آذر, 1397 9:29 ق.ظ

  مشکلی هم بابت حجم عکس نیست

 89. مژگان خلیلی
  12, آذر, 1397 7:30 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  من عکسهارو دوباره با حجم پایین تر فرستادم
  دریافت کردید؟

 90. 40cheragh
  13, آذر, 1397 9:12 ق.ظ

  سلام
  روز بخیر
  بله به دستمون رسیده

 91. مهرشاد
  12, آذر, 1397 11:37 ق.ظ

  با سلام عرض ادب
  ببخشید دوباره سوال میکنم ایمیل رسید؟
  بله ایمیل من همینه
  با سپاس فراوان

 92. 40cheragh
  13, آذر, 1397 9:13 ق.ظ

  با عرض سلام
  سید مهرشاد قاضی
  بله رسیده

 93. همدم جلال زاده
  12, آذر, 1397 4:18 ب.ظ

  سلام
  من یک سوال دو روز پیش پرسیدم
  چرا پاسخ نمی‌دهید
  ممنون میشم پاسخ بدید

 94. 40cheragh
  13, آذر, 1397 9:30 ق.ظ

  سلام
  تمام پرسشها پاسخ داده شدن

 95. Riri
  12, آذر, 1397 5:00 ب.ظ

  با سلام!
  و سپاس برای وقتی که میگذارید!
  میخواستم ببینم عکس های من ارسال شده یا نه؟
  سپاس و تشکر!

 96. 40cheragh
  13, آذر, 1397 9:20 ق.ظ

  سلام
  ریحانه حسین نژاد
  بله دریافت شدن

 97. Zahra
  12, آذر, 1397 6:17 ب.ظ

  سلام روی عکسها امضا، لوگو یا اسممون باشه اشکال داره؟

 98. 40cheragh
  13, آذر, 1397 9:21 ق.ظ

  با سلام
  این کار رو نکنید بهتره
  نگران نباشید، در صورت انتشار عکس‌ها با نام خودتون منتشر میشه

 99. Mohammad.h.afshari
  12, آذر, 1397 7:13 ب.ظ

  چگونه باید عکس های خودمون رو ارسال کنیم؟!!

 100. 40cheragh
  13, آذر, 1397 9:21 ق.ظ

  از طریق ایمیل
  به آدرس:
  ChelCheraghFans@gmail.com

 101. سحر
  12, آذر, 1397 8:02 ب.ظ

  سلام،من مجموعاً ده تا عکس فرستادم.که هفت تا و سه تاشو به صورت جداگانه با یک ایمیل ارسال کردم.میخواستم ببینم هر ده تا عکس ایمیل شده به دستتون رسیده یا نه؟و اینکه از لحاظ حجمی مشکلی نداشتن؟
  مرسی

 102. 40cheragh
  13, آذر, 1397 9:22 ق.ظ

  سلام
  خانم سحر کرامت نیا
  بله ایمیلتون رسیده

 103. صدف
  12, آذر, 1397 9:13 ب.ظ

  سلام . ایمیل من هم رسیده به دستتون؟

 104. 40cheragh
  13, آذر, 1397 9:11 ق.ظ

  سلام
  صدف ابراهیمیان
  بله رسیده

 105. پریسا
  13, آذر, 1397 7:51 ق.ظ

  سلام
  همه 10 عکس را نمی توان با یک ایمیل ارسال کرد آیا امکانش هست که طی 2 یا 3 ایمیل ارسال کرد؟

 106. 40cheragh
  13, آذر, 1397 9:23 ق.ظ

  سلام
  بله هیچ مشکلی نداره

 107. جعفر اصفریان
  13, آذر, 1397 8:41 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید….آیا ایمیل بنده به دستتون رسیده؟؟؟
  با تشکر✋❤

 108. 40cheragh
  13, آذر, 1397 9:23 ق.ظ

  سلام
  نخیر متاسفانه با این آدرس ایمیل ما چیزی دریافت نکردیم

 109. E
  13, آذر, 1397 12:55 ب.ظ

  سلام
  طبق اطلاعیه عکسها را با بالاترین کیفیت ارسال کردم ولی بعد از مطالعه کامنت‌ها دیدیم نوشتید نهایتا ۴ مگابایت؟
  آیا اصلا به دستتون رسیده ایمیل؟
  آیا نیاز به ارسال مجدد عکسها هست یا خیر؟
  سپاس

 110. 40cheragh
  14, آذر, 1397 4:03 ب.ظ

  سلام
  هیچ مشکلی نیست
  رسیده

 111. سعید ذوفن
  13, آذر, 1397 1:14 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید
  ممنون از برگزاری اینچنین مسابقه‌ای، در ضمن می‌خواستم بدونم که ایمیل‌های من به دستتون رسید؟
  با تشکر

 112. 40cheragh
  14, آذر, 1397 4:03 ب.ظ

  سلام
  خواهش میکنم
  بله رسیده

 113. حمید
  15, آذر, 1397 10:21 ق.ظ

  سلام
  ایمیلی که من میفرستم این ارور رو میده
  The email account that you tried to reach is over quota
  لطفا رسیدگی کنید

 114. متين
  15, آذر, 1397 5:37 ب.ظ

  سلام تا ١٢ امشب فرصت ارسال عكس هستش براي مسابقه؟

 115. سپهر
  17, آذر, 1397 2:15 ب.ظ

  با سلام
  مهلت تمدید نمیشود؟

 116. M
  20, آذر, 1397 5:48 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم ایمیل من به دستتون رسیده؟
  البته تازه متوجه شدم که انگار یکم دیر فرستادم…
  قبول نمیشه؟

 117. سحر
  23, آذر, 1397 11:47 ق.ظ

  سلام میخواستم بدونم ایمیل تکمیلی اطلاعات من(کد ملی و سن و…) به دستتون رسیده؟

 118. 40cheragh
  23, آذر, 1397 9:06 ب.ظ

  سلام به شما
  بله هرچیزی که ارسال کردید دریافت شده

 119. علیرضا
  23, آذر, 1397 12:45 ب.ظ

  سلام
  من 10 عکس رو در دو ایمیل براتون فرستادم میخواستم ببینم ایمیل ها براتون اومده ,لطفا جواب بدین

 120. 40cheragh
  23, آذر, 1397 9:06 ب.ظ

  سلام دوست عزیز
  بله همه ایمیلها دریافت شده

نظر شما

دیگه چی داری اینجا؟