تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۳/۲۲ - ۱۵:۳۵ | کد خبر : 299

خانواده معتادان دچار افسردگی‌اند

رئیس اورژانس اجتماعی کشورگفت: ۷۱ درصد مادران و همسران افراد معتاد شرکت‌کننده در یک تحقیق، دچار افسردگی شدید و متوسط بودند. حسین اسدبیگی درباره وضعیت خانواده مصرف‌کنندگان مواد مخدر گفت: پژوهشی بر روی مادران و همسران افراد مصرف کننده مواد مخدر انجام و طی آن مشخص شد که ۷۱ درصد از زنان شرکت‌کننده در این […]

رئیس اورژانس اجتماعی کشورگفت: ۷۱ درصد مادران و همسران افراد معتاد شرکت‌کننده در یک تحقیق، دچار افسردگی شدید و متوسط بودند.
حسین اسدبیگی درباره وضعیت خانواده مصرف‌کنندگان مواد مخدر گفت: پژوهشی بر روی مادران و همسران افراد مصرف کننده مواد مخدر انجام و طی آن مشخص شد که ۷۱ درصد از زنان شرکت‌کننده در این تحقیق مبتلا به افسردگی هستند.
وی با بیان اینکه ۳۹ درصد از این افراد دچار افسردگی شدید و ۳۲ درصد دچار افسردگی متوسط بودند، خاطرنشان کرد: با روش‌های روان درمانی و خانواده درمانی و گروه‌های خودیاری خانواده می‌توان علاوه بر حل مساله اعتیاد به این خانواده‌ها کمک زیادی کرد.
رئیس اورژانس اجتماعی کشور با تاکید براینکه خانواده معتادان غالبا دچار افسردگی هستند، اظهار کرد: استفاده از روش‌های درمانی روانشناختی برای این افراد ضروری است.
وی در پایان با یادآوری سخن یکی از مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر مبنی براینکه برای مراجعه بیشتر معتادان به کلینیک‌ها می‌توان از میزان روش‌های درمانی غیردارویی کم کرد، گفت: این سخن در حالی عنوان شده که نیاز به درمان‌های غیردارویی بیشتری برای خانواده‌ها و افراد معتاد وجود دارد.
.
ایلنا

نوشته هایی دیگر از همین نویسنده: 40cheragh

نظر شما

دیگه چی داری اینجا؟