تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۳/۲۹ - ۱۱:۲۶ | کد خبر : 313

کمبود نیروی «مرد» و مازاد معلم «زن» در مدارس پایتخت

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از کمبود معلم مرد در تهران خبر داد و گفت: برای نقل و انتقال معلمان به پایتخت موافقت مبداء و مقصد ضروری است. محمدحسین سلیمی جهرمی درباره وضعیت نقل و انتقال معلمان به پایتخت با توجه به ترکیب نیروی انسانی در استان اظهار […]

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از کمبود معلم مرد در تهران خبر داد و گفت: برای نقل و انتقال معلمان به پایتخت موافقت مبداء و مقصد ضروری است.
محمدحسین سلیمی جهرمی درباره وضعیت نقل و انتقال معلمان به پایتخت با توجه به ترکیب نیروی انسانی در استان اظهار کرد: تمام نقل و انتقالات بر اساس موافقت مبداء و مقصد انجام می‌شود.
وی افزود: بنابراین اگر نیاز به نیروی انسانی در تهران وجود داشته باشد نقل و انتقالات با توجه به قواعد انجام می‌شود، البته تهران در حیطه معلمان مرد دچار کمبود است.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تهران در مقطع متوسطه در بخش معلمان زن با مازاد نیرو روبروست گفت: یکی از شرایط موافقت مبداء و مقصد با نقل و انتقال، این است که نیروی مازاد در رشته جنس مورد نظر در مقصد وجود نداشته باشد و آنگونه نباشد که نیرویی با ساعات مازاد مواجه شود.
سلیمی جهرمی درباره ورودی جدید به آموزش و پرورش از مهر ۹۵ نیز عنوان کرد: امسال بخشی از فارغ‌التحصیلان از دانشگاه فرهنگیان به ویژه برای مقطع ابتدایی که تعداد آنها حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر برآورد می‌شود، وارد مدارس خواهند شد و از طریق آزمون استخدامی نیز حدود ۵۰۰۰ نفر به سیستم اضافه می‌شوند. علاوه بر این بخشی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه شهید رجایی و ۵۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان تربیت دبیر فنی و حرفه‌ای را خواهیم داشت که می‌توان گفت بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر مهر امسال وارد مدارس کشور خواهند شد.
اسفندیار چهاربند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز پیش از این از عدم ممنوعیت نقل و انتقالات به شهر تهران خبر داده و گفته بود که ‌نقل و انتقال معلمان به تهران ممنوع نیست و حتما انجام می‌شود اما ضوابطش هنوز اعلام نشده است.
وی گفته بود: دچار کمبود نیروی آموزگار هستیم و به نیروی انسانی مرد در هر سه دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم نیاز داریم. در برخی مواد درسی جدید و دروس علوم پایه کماکان کمبود معلم داریم. همچنین کمبود نیروی تربیت بدنی مرد نیز احساس می‌شود و نیازمند ۲۷۰ مربی تربیت بدنی مرد جدید در تهران هستیم.
.
ایسنا

نوشته هایی دیگر از همین نویسنده: 40cheragh

نظر شما

دیگه چی داری اینجا؟