تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۹:۳۸ | کد خبر : 9917

دورنگی زیبنده شما نیست آقای توسی!

رادیوچل ۸۶۸

رادیوچل ۸۶۸

رادیوچل
‌رادیوچل

فردین زمانه‌ات را بشناس

برای ما فیل زنده و مرده‌اش ۱۰۰ تومان است. یعنی فرقی ندارد حجت وزیر کاری باشد که نمی‌تواند حقوق بازنشسته‌ها را بدهد، یا یک توییتری ساده که می‌خواهد اوضاع جهان را کن‌ فیکون کند. ما درهرحال در این صفحه تنهایش نمی‌گذاریم. امیدوارم حجت عبدالملکی حالا بداند رفقای واقعی‌اش کی‌ها هستند. البته قبول دارم خانم طالبی دارستانی که ایشان را به اسماعیلی تشبیه کرد که ابراهیم (لابد شما هم مهم‌ترین ابراهیم حال حاضر ایران، البته بعد از ابراهیم گلستان را می‌شناسید) قربانی‌اش کرد، از ما هم بامرام‌تر است. ولی به‌هرحال ما هم تنهایت نمی‌گذاریم حجت عزیز.

هم‌چنان بتاز حجت. حالا دوباره وزیر نیستی و مثل قبل راحت و آسوده می‌توانی درباره این‌که تحریم‌ها هیچ اثری بر اقتصاد ندارند، رسالات منظوم بنویسی.

حجت عبدالملکی
توییت حجت عبدالملکی

از راه من تا راه تو، راهی به جز یک بیب نیست

بنده از همان اول خدمت مسئولان عزیز عرض کرده بودم. منتها خودشان قبول نکردند و گفتند داری مزخرف می‌گویی. تازه برعکسش هم تصمیم گرفتند. من خیلی وقت است راه‌حل تمام معضلات و مشکلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ایرانیان را پیدا کرده‌ام. راهش هم خیلی ساده است. مسئولان محترم باید یک کاری کنند که ایرانی‌ها دیگر کلا تولید مثل نکنند. این‌طوری بعد از یک مدتی دیگر اصلا هیچ ایرانی‌ای وجود نخواهد داشت و به انتفای مقدم به کل دیگر هیچ ایرانی‌ای مشکل مسکن، شغل، پوشش، دموکراسی، جامعه مدنی، سانسور و… نخواهد داشت.

حالا شما توی دلتان این ایده را مسخره می‌کنید و خانم زهره الهیان، نماینده عزیز مجلس، بعد از مدت‌ها غور و تفحص در مشکلات به نتیجه مشابهی رسیده است. ایشان اعلام کرده که خوش‌بختانه دانش‌آموزانی که به شبکه شاد آموزش و پرورش دسترسی نداشتند، از آسیب‌های فضای مجازی در امان مانده‌اند. به خدا من هم همین را می‌گویم. فقط از چند سال قبل از دسترسی به شاد ماجرا را شروع کرده‌ام. به خاطر این چند سال معامله را به هم نزنید.


نگاه کن من چه بی‌پروا به مرز تپه‌های تازه می‌تازم

من فکر می‌کنم ما در یکی از دموکرات‌ترین کشورهای دنیا داریم زندگی می‌کنیم. سطح آزادی بیان در کشور ما واقعا قابل مقایسه با هیچ کشور دیگری نیست. این را با سند و مدرک می‌گویم. شما نگاه کنید. حتی در آزادترین کشورهای دنیا هم فقط مردم هستند که حق دارند از مسئولان انتقاد کنند، آن‌ها را مسخره کنند، یا بهشان دستور بدهند. این در حالی است که در کشور عزیز ما ایران خود مسئولان هم به صورت مداوم به خودشان تکه می‌اندازند، با خودشان شوخی می‌کنند، به خودشان دستور می‌دهند و از خودشان تندترین انتقادها را می‌کنند. این سطح از آزادی واقعا چیزی است که اروپایی‌ها حتی خوابش را هم نمی‌بینند.

همین یکی دو هفته را نگاه کنید. شهرداری تهران با نصب بنرهایی در سطح شهر، از طریق جمله معروفی از دکتر چمران، تکه سنگینی به شهردار تهران انداخت که با مدرک پزشکی شده است شهردار تهران. از آن طرف آقای رئیسی، رئیس‌جمهور با لحنی خیلی تند و گلایه‌آمیز از دولت خواستند اجازه ندهد سوداگران بازار مسکن را متلاطم کنند. این اگر اسمش آزادی نیست، چیست؟

بنر جمله دکتر چمران
نصب بنر با جمله‌ای از دکتر چمران

ای غم ناگفته برو، ای شب آشفته برو، ری….ریزه به برجام بیا

حالا یعنی جدی جدی یک عده‌ای هستند که می‌روند پول می‌دهند تا آقای ثابتی بیاید برایشان از بد بودن برجام بگوید و به ظریف و روحانی فحش بدهد؟ یعنی واقعا از این راه هم می‌شود پول درآورد؟ به خدا من با نصف این قیمت می‌توانم همین کار را بکنم، تازه هر وقت خواستید، یک فحش اضافی هم به آخوندی و آذری جهرمی می‌دهم. اگر متقاضی زیاد باشد، حتی آن وسط یک تکه‌هایی هم به نعمت‌زاده و زنگنه می‌اندازم.

در ضمن اگر خواستید، می‌توانم دوره‌هایی هم بگذارم و درباره بد بودن پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و پایان جنگ، معاهده پاریس، معاهده ارزنه‌الروم، اصلا چه می‌دانم قرارداد خسرو پرویز و رومیان یا هر قرارداد دیگری که شما بخواهید، صحبت کنم. اصلا قرارداد بیاورید، دوره انتقادی تحویل بگیرید. فقط پول ما را زود بدهید. با تچکر.

رادیوچل 868
یعنی واقعا از این راه هم می‌شود پول درآورد؟

سلام کوچولوهای تو خونه

بیا. این‌قدر راه افتادید توی نت و «میقولی میقولی» کردید و «عجقم» و «عوجولات» و «عجیجم» گفتید که بالاخره مسئولان همیشه دلواپس کشورمان به این نتیجه رسیدند که همگی یک مشت کودک هستیم. مثل این باباهایی که روی شبکه‌های ناجور ماهواره قفل می‌گذاشتند، مجبورشان کردید بیایند روی گوگل قفل بگذارند تا فقط نتایج مناسب برای سنین زیر ۱۳ سال را نشان بدهد. خوب شد؟ همین را می‌خواستید؟ تازه به نظرم تا همین جا هم خوب راه آمده‌اند. من اگر بودم، تنظیمش می‌کردم روی سه سال. این خارجی‌ها واقعا آدم‌های بی‌حیایی هستند. یعنی من شنیده‌ام بچه‌های ۱۳ ساله‌شان خیلی چیزهای ناجوری بلدند که در حد جوان ۳۰ ساله ماست.

عجالتا یک مدت با همین نتایج زیر ۱۳ سال بسازید. بعدا اگر دیدیم باز هم چیزهای ناجور تویش زیاد است، به صورت پلکانی می‌آوریمش پایین‌تر. اصلا به قول خود آقای رئیسی، محدودتر کردنش را می‌گذاریم برای سال بعد که «خیلی هم به مردم فشار نیاید».

این همه رنگ از کجا آورده‌ای ابوالقاسم؟

متاسفانه در روزهای گذشته شاهد هجوم بی‌رحمانه عده‌ای از معاندان نابکار یا فریب‌خوردگان هیجان‌زده بودیم که تغییر رنگ بخشی از مجسمه شخصی به نام ابوالقاسم، ملقب به فردوسی در میدان فردوسی تهران را به شست‌وشوی مجسمه از سوی شهرداری تهران نسبت دادند.

شهرداری تهران ضمن تکذیب نقش خود در دورنگ شدن مجسمه آن فقید خلدآشیان، اعلام می‌کند که اولا ما هیچ کار بدی نمی‌کنیم. هر کاری که دیدید بد بوده است، یعنی کار ما نبوده. ما فقط کارهای خوب می‌کنیم که آن‌ها را هم این‌قدر روی بیلبورد می‌زنیم که همه ببینند. ثانیا ما برای شست‌وشوی مجسمه‌ها و… زنگ می‌زنیم به این موسساتی که کارگر می‌فرستند. این مجسمه را هم همان‌ها شسته‌اند. بروید یقه خودشان را بگیرید. ثالثا حالا خیلی هم بد نشده. نگاه کنید می‌بینید از آن مونوکروم بودن قبلی بیرون آمده. به نظر ما دارید زیادی سخت می‌گیرید.

روابط عمومی شهرداری تهران

پ.ن: همین‌طور شهردار تهران ضمن محکوم کردن مجدد واردات ایرباس در دولت غرب‌گرا و ذلیل حسن روحانی، اعلام می‌دارد به صورتی عمیقا عزتمندانه و پرغرور از خارج اتوبوس کارکرده برای شرکت واحد وارد می‌کند.

و من‌الله توفیق


بدون شرح

دانشگاه تهران فقط سالی ۲۰۰ نفر خروجی لیسانس و فوق لیسانس ادبیات فارسی دارد. یعنی نمی‌شد به یک نفرشان ماهی پنج‌میلیون تومان بدهند بیاید برایشان پست بنویسد که در دو خط نوشته، این‌قدر غلط نگارش نداشته باشند؟ رای مفعولی؟ حذف فعل بدون قرینه؟ خدایا شکرت.

توییت دانشگاه تهران
توییت دانشگاه تهران

چالش هفته

بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان، مسئولان ورزش کشورمان توانستند سهم خود را از بازار بزرگ جام جهانی ۲۰۲۲ قطر پیدا کنند. ظاهرا بنا شده است در مدت برگزاری جام، تیم‌ها هواپیماهایشان را توی ایران پارک کنند. البته این توافق هم فقط ۵۰ درصدش حل است. یعنی طرف قطری هنوز موافقت نکرده است.

به‌هرحال بعد از این‌که سطح مشارکت ما از «برگزاری بعضی بازی‌ها در ایران» و بعدتر «اقامت بعضی تماشاگران در ایران» رسید به پارک کردن هواپیماها در ایران، رادیوچل نگران است بدسگالان بدگهر قطری با همین هم موافقت نکنند. ضمن ابراز تاسف پیشکی بابت این قضیه، از شما می‌خواهیم پیشنهادهای خود را برای روش‌های دیگر مشارکت کشورمان در این رویداد برای ما بفرستید. به بهترین پیشنهاد یک عدد بلیت تماشای مسابقه ایران و انگلستان، در سینمای محله‌شان اهدا می‌شود.

نبوغ هفته

امیر عبداللهیان و لاوروف
امیر عبداللهیان و لاوروف

ببینید، آدم بالاخره باید یک قابلیت‌هایی داشته باشد که بشود وزیر دولت آقای رئیسی. جواد ظریف و منوچهر متکی و امثال این‌ها که هیچ، حتی خود دکتر ولایتی هم در تمام مشاغلش نتوانسته است همچین جمله‌ای بسازد. رادیوچل ضمن تشویق ایستاده آقای امیرعبداللهیان از ایشان درخواست می‌کند تلاش بیشتری برای آغاز مذاکرات برای متقاعد کردن طرفین مذاکرات به آغاز مذاکرات درباره مذاکرات قبلی طرفین قبلی مذاکرات داشته باشند.

نویسنده: ابراهیم قربان‌پور

هفته‌نامه چلچراغ، شماره ۸۶۸

نوشته هایی دیگر از همین نویسنده: ابراهیم قربان‌پور

نظر شما

دیگه چی داری اینجا؟